Home Pielęgnacja ogrodu Co sadzić jesienią aby na wiosnę mieć kwiaty w ogrodzie?

Co sadzić jesienią aby na wiosnę mieć kwiaty w ogrodzie?

by PoradyOgrodnicze.pl

Co sadzić jesienią aby na wiosnę mieć kwiaty w ogrodzie?

Marzenie o wspaniałym ogrodzie, który przez cały rok będzie zachwycał jest realne. Wystarczy właściwie zadbać o nasadzenia, by móc uzyskać wspaniały efekt. Odpowiedni dobór nasadzeń, właściwa ich rozsada, czy nawet pora sadzenia, mają kluczowe znaczenie. Dlatego warto wcześniej o tym poczytać bądź też zdać się na wiedzę eksperta.

Piękny ogród cały rok

Przykładem będą rośliny zimozielone, które wspaniale prezentują się przez cały rok. Doskonale sprawdzają się bukszpany, laurowiśnie, ale także bluszcz, wrzosy, trzmielina. Zimozielone rośliny doskonale prezentują się przez cały czas. Wiadomo, że aby upiększyć swój ogród, należy zadbać także o rośliny kwitnące. W sklepach można spotkać rośliny, które doskonale prezentują się jesienią. Nie tylko wprowadzają barwy do ogrodu, ale przede wszystkim są odporne na zmienną aurę. Warto pokusić się między innymi o wrzos, astry jesienne czy też chryzantemy. Doskonale sprawdzą się zarówno jako ozdoba ogrodu, jak i tarasu (można je wsadzić w kosze, doniczki). Dla wielu osób jest to rozwiązanie na pytanie typu: jakie kwiaty przy wejściu do domu? Jakie kwiaty na jesienny taras?

Jesienne sadzenie, by na wiosnę było pięknie

Jakie kwiaty sadzić na jesień? Uwielbiamy kwiaty w ogrodzie. Dlatego doskonałym pomysłem będzie sadzenie ich jesienią, by wraz z nadejściem pierwszych, cieplejszych dni, można było cieszyć się wspaniałym ogrodem. I tak we wrześniu można sadzić lilie i piwonie, ale również lilie. W październiku z powodzeniem można zasadzić kokoryczkę, konwalię majową, barwinek, dąbrówkę, czy bergonię. Jesień to wspaniały czas na sadzenie cebul, które już wczesną wiosną zaczną wypuszczać. I tak wśród najpopularniejszych można znaleźć tulipany, narcyzy, krokusy, ale również kosaćce cebulowe.

Sadzenie na jesień- o czym należy pamiętać?

Niewątpliwie kluczowe jest to, by wybierać tylko i wyłącznie zdrowe cebulki i sadzonki, gdyż w innym wypadku mogą nie przetrwać zimy. Dobry rozwiązaniem będzie zastosowanie środka grzybobójczego, ale również umieszczenie dodatkowej warstwy z kory czy piasku. Pozwoli to na stworzenie dodatkowej bariery przed mrozem.

Wybierając właściwe rośliny, krzewy i drzewa, można sprawić, że ogród będzie się pięknie prezentował bez względu na porę roku. Z pewnością jesienne porządki i nasadzenia spowodują, że teren będzie prezentował się estetycznie, natomiast sam ogród zachwyci każdego.

0 komentarz
0

Może przeczytasz jeszcze to?