Home Rośliny Dekoracje bożonarodzeniowe – inspiracje

Dekoracje bożonarodzeniowe – inspiracje

by PoradyOgrodnicze.pl
Dekoracje bożonarodzeniowe

Święta Bożego Narodzenia to jeden z najbardziej barwnych, rodzinnych i wyczekiwanych okresów w całym roku. Marzymy o tym, aby ten szczególny czas spędzić z rodziną w niepowtarzalnej, ciepłej atmosferze. Nie bez znaczenia dla budowania nastroju są różnego rodzaju dekoracje bożonarodzeniowe w postaci stroików, wianków na drzwi czy elementów dekoracji stołu . Floryści z pracowni architektury krajobrazu Avangardens przedstawiają kilka swoich propozycji na udekorowanie domu.

Przykładowe dekoracje bożonarodzeniowe

Wianek z bombek i szyszek
Stroik z suszu i małych bombek
Stroik ze świecami
Dekoracje bożonarodzeniowe
Wianek z suszu i kory
Stroik jodłowy z bombkami
Wianek z cynamonem i bombkami

W tym roku według nas warto postawić na naturalne materiały. Bardzo mocno, już od kilku lat widać wśród projektantów i florystów inspirację naturą nie tylko w projektowaniu ogrodów, ale także we wzornictwie i projektowaniu wnętrz. Nadszedł chyba czas zmęczenia seryjnie wytwarzanymi plastikowymi przedmiotami codziennego użytku. Elementy naturalne są ponadczasowe, trwałe, mają duży ładunek energetyczny. Warto nasze dekoracje wzbogacić o takie elementy jak gałązki iglaste (trwała i piękna jest jodła), szyszki, suszone owoce i orzechy, korę czy laski cynamonu. Całość doskonale dopełnią bombki, nie przesadzajmy jednak z ilością kolorów. Bezpiecznym i eleganckim rozwiązaniem jest użycie jednego koloru bombek, ale błyszczących oraz matowych, w różnych rozmiarach.

Dekoracje bożonarodzeniowe

Do wykonania wieńców i stroików można użyć gotowych podkładów florystycznych: styropianowych, drucianych, słomianych, wiklinowych. Na tak przygotowaną bazę możemy nakładać gałązki, które mocujemy za pomocą drutu lub kleju. Dostępnych jest bardzo wiele rodzajów kleju, ale popularnym i łatwym w użyciu rozwiązaniem jest klej gorący nakładany za pomocą pistoletu.

Następnie czas na dekoracje w postaci różnych wybranych przez nas elementów. Pamiętajmy, że choć trendy i zasady w doborze dekoracji są ważne, to jednak najważniejsze, aby nam samym dekoracje bożonarodzeniowe się podobały i poprawiały nastrój. Do dzieła!

Samodzielnie wykonane stroiki i wianki najczęściej wykorzystamy do udekorowania domu, ale są to też doskonałe upominki pod choinkę dla najbliższych. Rękodzieło przeżywa istny renesans, a nic nie cieszy tak jak własnoręcznie wykonany prezent.

0 komentarz
0

Może przeczytasz jeszcze to?