Home Rośliny Jesienne kompozycje w donicach

Jesienne kompozycje w donicach

by PoradyOgrodnicze.pl

porady ogrodnicze jesienne kompozycjeJesienne kompozycje w donicach są doskonałym pomysłem na otoczenie się kolorowymi roślinami, kiedy nasze ogrody stają się monotonne. Architekt krajobrazu z firmy Avangardens radzi jakie gatunki ze sobą zestawić, aby osiągnąć ciekawy efekt. Donice umieścić można przy wejściu do domu, na parapecie lub tarasie. W miejscu, które będziemy dobrze widzieć, aby cieszyć się barwą kwiatów i liści.

 

 

porady ogrodnicze jesienne kompozycje

Doskonale w jesiennych kompozycjach sprawdzają się wrzosy, złocienie (czyli chryzantemy), kapusty ozdobne, które łączyć możemy z bylinami i trawami. Przy komponowaniu nasadzeń nie przesadzajmy jednak z ilością kolorów, faktur, kształtów, aby osiągnąć spójny efekt. I choć paleta barw kwiatów chryzantem jest olbrzymia, to jednak zestawienie wielu kolorów może przyprawić o zawrót głowy. Radzimy wybrać maksymalnie dwa kolory, np. fioletowy i różowy lub fioletowy i żółty. Takie palety możemy uzupełnić bielą, która zawsze dobrze komponuje się z innymi kolorami.

„Nasi Klienci często korzystają z usługi sezonowej wymiany roślin w donicach. Komponujemy dla nich zestawy z aktualnie o danej porze roku kwitnących gatunków. Aby jednak koszty wymian nie był zbyt wysokie, elementami kompozycji są także byliny wieloletnie, np. turzyca Morrowa 'Ice Dance’, żurawka 'Palace Purple’ czy bergenia sercolistna. Dzięki temu ilość roślin, a co za tym idzie, ich koszt ulega zmniejszeniu”– relacjonuje specjalista.

porady ogrodnicze jesienne kompozycjeJesienne kompozycje w donicach nie muszą wszakże składać się wyłącznie z roślin kwitnących bardzo kolorowo. Interesującym rozwiązaniem jest zestawienie ze sobą kilku odcieniu zieleni lub kilku faktur liści. Ciekawie wyglądają zestawione obok siebie trawy, które niebawem zaczną się przebarwiać i zasychać. Polecamy posadzić w jednej donicy rozplenicę japońską 'Hameln’, która dodatkowo o tej porze roku obsypana jest puszystymi kwiatostanami z miskantami chińskimi.

 

0 komentarz
0

Może przeczytasz jeszcze to?