Home Rośliny Rośliny kwitnące w sierpniu

Rośliny kwitnące w sierpniu

by Paula Kliś
PoradyOgrodnicze.pl - Rośliny kwitnące w sierpniu

Sierpień to najcieplejszy miesiąc w roku. To czas kwitnienia wielu pełnych barw roślin, dzięki którym można stworzyć doskonałą przestrzeń do relaksu i odpoczynku. Niektóre z roślin kwitnących w sierpniu wyglądają niezwykle ciekawie, a ich kwiatostany wyróżniają się feerią kolorów.
Dziś przedstawiamy kilka ciekawych roślin, którymi możecie cieszyć się w sierpniu.

Rośliny kwitnące w sierpniu – żeniszek meksykański.  PoradyOgrodnicze.pl-Rośliny kwitnące w sierpniu-Żeniszek meksykański

To roślina jednoroczna bądź dwuletnia należąca do rodziny astrowatych.
Roślina tworzy urocze, sercowate liście. Swoją popularność zyskała dzięki obfitemu i długiemu kwitnieniu. Gęste kwiaty w barwie fioletowej, różowej lub białej zaczynają rosnąć już w czerwcu i zdobią roślinę nawet do października.

Rośliny kwitnące w sierpniu – wrzos pospolity.

Miłośnicy obficie kwitnących krzewów w sierpniu mogą cieszyć się wrzosem pospolitym.
Kolory drobnych kwiatów, podobnie jak i liści, różnią się od siebie w zależności od gatunku. Kolor „wrzosowy” niekoniecznie musi być odcieniem fioletu – jest nim również biel, róż czy czerwień.  Listki mogą przybrać barwę zieloną, żółtą, szarą, a nawet pomarańczową.

Rośliny kwitnące w sierpniu – dziwaczek jalapa.

PoradyOgrodnicze.pl-Rośliny kwitnące w sierpniu-Dziwaczek jalapa Kolejną ciekawą rośliną, która kwitnie w sierpniu jest dziwaczek jalapa. Co ciekawe, pojedyncze kwiaty zdobią ogród przez około jeden dzień – zazwyczaj rozkwitają po południu bądź wieczorem, aby przekwitnąć o poranku. Jeśli lubisz zmiany w ogrodzie z pewnością zainteresuje Cię fakt, że kwiaty nawet w trakcie jednodniowego kwitnienia potrafią zmienić swoją barwę

Rośliny kwitnące w sierpniu – tojad mocny

Jeśli lubisz wysokie, dekoracyjne rośliny, z pewnością przypadnie Ci do gustu tojad mocny. Ta wieloletnia roślina należy do rodziny jaskrowatych. Tojad wyrasta do wysokości nawet 120 cm i wytwarza słabo rozgałęzione, pędy, na których w lipcu i sierpniu pojawiają się kwiatostany o przepięknym niebiecki, purpurowym lub białym kolorze.

Rośliny kwitnące w sierpniu – rudbekia owłosiona

Rudbekia owłosiona (Rudbeckia hirta) – jest rośliną jednoroczną lub dwuletnią (w zależności od odmiany). Ma sztywne, szorstkie pędy i koszyczki kwiatowe w przyciągającym wzrok żółtym, pomarańczowym, czerwonym lub brązowawym kolorze.
Rudbekia owłosiona najlepiej rośnie w słonecznych miejscach. Lubi średnio urodzajną, mało wilgotną ziemię o obojętnym odczynie. Doskonale sprawdzi się na rabaty.

0 komentarz
0

Może przeczytasz jeszcze to?