Home Urządzenia ogrodowe Niepowtarzalna rzeźba ogrodowa

Niepowtarzalna rzeźba ogrodowa

by PoradyOgrodnicze.pl

Niepowtarzalna rzeźba ogrodowa

Rzeźba ogrodowa to oryginalny i niepowtarzalny pomysł na stworzenie nastroju w ogrodzie lub przestrzeni publicznej. Zazwyczaj rzeźba ogrodowa kojarzy nam się z figurką człowieka, zwierzęcia lub, co najgorsze, z krasnalem ogrodowym. Rzeźba towarzyszy człowiekowi praktycznie od początku cywilizacji i już od czasów antycznych nierozerwalnie powiązana jest także z przestrzeniami zielonymi i ogrodami.

Artysta Anthony Howe podchodzi jednak do tematu rzeźby w zupełnie nowatorski sposób, ożywiając ją, nadając jej formę przestrzenną i niezwykle dynamiczną. Jego rzeźby przepięknie podkreślają pewną stałość następujących po sobie faz, ale i olbrzymią dynamikę zmian w przyrodzie.

Rzeźba ogrodowa w wykonaniu Anthony’ego Howe’a to bardzo wysmakowany i subtelny element wystroju ogrodu. Nie jest ona urządzeniem sama w sobie, ale nabiera określoną formę dopiero na stałym miejscu, poruszana po części grawitacją, a po części podmuchami wiatru.

https://www.youtube.com/watch?v=q0z_fEDJl1A

Rzeźby tworzone są głównie z metalu, który jest tworzywem nie tylko trudnym w obróbce, ale bardzo wdzięcznym. Pozwala bowiem na odbijanie światła wprowadzając dodatkową atrakcję w postaci niezliczonych świetlnych refleksów. To kolejna metafora używana przez artystę. Koncepcja rzeźby, która odbija świat wokół.

Trudno oprzeć się wrażeniu, że rzeźba ogrodowa w wykonaniu artysty to źródło niesamowitego spokoju. Powolne, niespieszne ruchy wprawiają nas w trans, stan refleksji, pozwalają na chwilę zadumy i relaksu.

Rzeźba nazwana przez artystę „Findle” to zdecydowanie ulubiona kreacja w naszej redakcji.

1 komentarz
0

Może przeczytasz jeszcze to?