Home Rośliny Pięknie pachnące rośliny – aromatyczny ogród

Pięknie pachnące rośliny – aromatyczny ogród

by PoradyOgrodnicze.pl
Pięknie pachnące rośliny - aromatyczny ogród

Pięknie pachnące rośliny to wspaniała, wielowymiarowa atrakcja w naszym ogrodzie. Zawarte w tych krzewach i pnączach olejki eteryczne doskonale wpływają na nasz nastrój, rozluźniając i relaksując. Posadzenie ich w pobliżu tarasu lub kącika wypoczynkowego sprawi, że poranna kawa czy odpoczynek z książką staną się jeszcze przyjemniejsze.

pachnące roślinyPachnące rośliny oferują nam wspaniały aromat, ale niestety nic nie trwa wiecznie. Zapach jest silny tylko w okresie kwitnienia, ważny jest zatem taki wybór roślin, dzięki któremu rośliny będą kwitły po sobie, a nie wszystkie w jednym okresie. Dzięki temu dostarczymy sobie niepowtarzalnych doznań węchowych przez niemalże cały sezon.

Poniższe pachnące rośliny sprawią, że nasz ogród zyska dodatkowy wymiar, a my nie będziemy chcieli go opuścić! 5 najlepszych propozycji:

pachnące rośliny1.) Budleja Dawida (buddleja davidii) to wspaniały krzew o intensywnym aromacie, którego dodatkową zaletą jest wabienie motyli! Piękne, długie,  fioletowe kwiatostany są dodatkową zaletą krzewu.
2.) Orszelina olcholistna (Clethra alnifolia) to duża roślina, która dobrze sprawdza się w sadzeniu pojedynczo. Jest wymagająca, ale dobrze posadzona cieszy ogrodnika zdrowym wzrostem i niesamowitym wręcz zapachem
3.) Jaśminowiec wonny (Philadelphus coronarius) to okazały krzew o ładnych białych, pełnych kwiatach i przepięknym, upajającym aromacie. Doskonały do sadzenia w grupach lub jako soliter.
4.) Róża pomarszczona (Rosa rugosa) to gatunek o wielu zaletach. Kwitnie długo (od czerwca do sierpnia) roztaczając przepiękny zapach. Jesienią daje ładne, smaczne i bardzo zdrowe owoce, z których można robić aromatyczne, bogate w witaminy przetwory!
5.) Glicynia kwiecista (Wisteria floribunda) to okazałe, bardzo silnie rosnące pnącze wymagające solidnych podpór. Niewątpliwą zaletą wisterii jest rozmiar i piękny zapach kwiatostanów, które mają nawet 50cm długości. Glicynia to doskonały gatunek „architektoniczny”, z którego projektować można całe kwieciste tunele.

 

0 komentarz
0

Może przeczytasz jeszcze to?